Перга бджолина: лікувальні властивості, як приймати і зберігати

Перга бджолина (бджолиний хліб) один з дарів, які дають бджоли людині. Вона дуже корисна, але треба знаті як її приймати. Народні рецепти дають інформацію у повному обсязі, однак, варто проконсультуватись з фахівцем перш ніж почати її використовувати. Застосування перги знаходиться під забороною для людей з алергіею на продукти бджільництва. 

Що таке бджолина перга

 

Користь продуктів бджільництва відома всім, але мало хто знає, що таке перга бджолина. Це пилок, який збирають бджоли, додають свої ферменти та складають у стільники. По-іншому цей продукт зветься «бджолиний хліб». Бджоли консервують його для того, щоб годувати маленьких бджілок, коли в природі нема свіжого пилку або знайти його досить важко.

Перга бджолина, поживна цінність якої становить 200 Ккал на 100 г продукту, консервується в стільниках під дією молочної кислоти. Під час цього процесу вона наповнюється корисними властивостями. Перш ніж купувати, варто дізнатися, як виглядає бджолина перга, щоб не стати жертвою шахраїв:

 • у стільниках – не оброблена людиною, зберігається недовго; 
 • гранульована – витягнута з сот, очищена людиною, може довго зберігатися.
 • мелена – витягнута з сот, та помелена.Зберігати краще з медом.

Якісний продукт має темно-жовтий або коричневий відтінок. Медово пилкової запах, кисло-солодкий, трохи гіркуватий смак.

Важливо, щоб не було нальоту плісняви. Інакше продукт буде неякісним.

Перга бджолина: лікувальні властивості, як приймати і зберігати

Склад бджолиної перги

Відомо, що перга – продукт білкового походження, що складається з вітамінів, мінералів, амінокислот, що відрізняються швидким засвоєнням в організмі, цінних ферментів. Близько трьох відсотків складу «бджолиного хліба» — компоненти, подібних яким у природі не існує.

Хімічний склад продукту вказує, що в ньому є не тільки мінеральні та вітамінні елементи.

Активні речовини Кількість грам
Білки 42
Жири 3
Вуглеводи 35

Кількість мінералів (мікроелементів) і вітамінів в ста грамах продукту вказано в таблиці.

Речовина Кількість міліграм
Вітамін А 0,05
Вітамін С 180
Вітамін Е 170
Вітамін D 0,04
Вітамін Р 120
Вітамін До 0,2
Вітамін В1 2
Вітамін В2 3
Вітамін В3 20
Вітамін В5 8
Вітамін В6 2
Вітамін В7 0,1
Вітамін В9 0,6
Бета-каротин 110
Калій 1750
Фосфор 850
Натрій 830
Кальцій 750
Магній 420
Кремній 360
Сірка 70
Хлор 65
Цинк 2
Залізо 1

Крім того, у складі «бджолиного хліба» містяться кислоти омега 3 і 6. Організм людини не може самостійно їх синтезувати. Їх нестача може викликати проблеми у функціонуванні внутрішніх органів.

Як правильно вживати пергу?

Як вживати пергу, встановлює спеціаліст, дивлячись на діагноз, хворого. Профілактична доза продукту складає від 5 до 10 г щодня. Протягом двох-чотирьох тижнів. Потім робиться перерва на кілька тижнів, після чого при необхідності повторюють прийом. Якщо продукт призначається разом з лікарськими засобами в момент лікування тих чи інших захворювань, його дозування встановлюється фахівцем при:

 • безплідді призначається 30 г продукту в ранковий час протягом трьох-п’яти місяців, в період овуляції доза збільшується в кілька разів;
 • патологіях серцево-судинної системи перга бджолина змішується з медом у рівних пропорціях;
 • зниження показників артеріального тиску приймається по 5 г продукту вранці, при гіпертонії – по 5 г через 15 хвилин після їжі;
 • відновлення після інсультного стану доза збільшується у два рази;
 • анемії, виснаженні, в похилому віці рекомендовано змішати 10 г перги 100 г соняшникової олії та 50 мл рідкого меду. Отриману суміш наносять на чорний хліб і вживають двічі на добу – вранці та у вечер;
 • туберкульоз, вірусний гепатит перга використовується кількість 30 г тричі на добу протягом трьох тижнів.
Читайте також
КАК ВЫБИРАТЬ ПЧЕЛИНУЮ ПЫЛЬЦУ

Як застосовувати бджолину пергу варто проконсультуватися у фахівця з апітерапії. Він зможе підказати, як приймати пергу в гранулах або у стільниках. Наприклад, при постійній печії 5 г гранульованого продукту розчиняється в 50 мл теплої води, після чого приймається. Від такого напою проблем в роботі кишечника усуваються практично відразу ж.

Перга бджолина: лікувальні властивості, як приймати і зберігати

Багато є питань, як приймати пергу для зміцнення імунітету. У такому випадку рекомендують вживати 10 г продукту з ранку натщесерце протягом трьох тижнів. Потім робиться перерва на тиждень і курс відновлюється. Фахівці рекомендують дотримуватися подібної схеми прийому протягом всього осінньо-зимового періоду, коли великий ризик розвитку авітамінозу.

Чоловіків зазвичай цікавить, як приймати пергу від простатиту. Кожен випадок індивідуальний, однак, зазвичай призначається по 8 г продукту двічі в добу протягом місяця, після чого необхідна перерва в лікуванні на декілька тижнів. Про необхідність проведення повторного курсу використання може сказати тільки лікар.

Важливо приймати продукт у першій половині дня або не пізніше 18 годин, так як вона надає тонізуючу дію. Занадто пізній прийом може спровокувати порушення нервової системи, що у свою чергу приведе до порушення сну. У профілактичних цілях рекомендований прийом тричі на рік.

Корисні властивості перги бджолиної

Користь бджолиної перги на організм велика. Вона по-різному діє на людину в залежності від його статевої, вікової приналежності. Іноді лікування пергою не є необхідністю і тоді її застосування призначається в профілактичних цілях.

Для чоловіків

Перга для чоловіків є дуже корисним продуктом. Його сприятливий вплив на організм проявляється в:

 • поліпшенні функціонування сечостатевої системи;
 • поліпшенні стану при аденомі простати;
 • усунення проблеми раннього сім’явиверження.

Щоб зрозуміти, чим корисна перга для чоловіків, досить відвідати уролога або лікуючого терапевта, який зможе пояснити плюси її використання. Чоловіче безсилля, нездатність зачати дитину, простата – все це залишиться в минулому після початку її застосування. Перга не завадить чоловікам, які досягли 40-річного віку. У профілактичних цілях вона призначається у кількості 15 г щодня. Приймається на голодний шлунок, запивати водою не можна.

Для жінок

Як відомо, жінки менше за чоловіків схильні до стресів, інфекційних захворювань. Однак, негативний вплив навколишнього середовища, відмова від здорового способу життя, все ж позначаються. Для жіночого здоров’я перга – справжній порятунок. Вона впливає на жіночий організм наступним чином:

 • прискорює процес оновлення крові, що важливо під час менструації;
 • покращує обмін речовин, що сприяє прискоренню процесу схуднення разом з правильним харчуванням і фізичними навантаженнями;
 • нормалізує гормональний фон;
 • усуває неприємні відчуття під час менструації (тягнучі болі внизу живота, мігрені, диспепсичні розлади);
 • полегшує перебіг клімаксу.
Читайте також
Пыльца
Перга бджолина: лікувальні властивості, як приймати і зберігати

Жінкам приймати бджолину пергу рекомендовано у кількісті 1,5 -2 чайних ложок щодня. Якщо прийом має профілактичний характер, важливо припинити його через тридцять днів. Після цього робиться перерва на строк від одного до чотирьох тижнів. Однак, при бажанні використовувати продукт в якості постійного помічника варто проконсультуватися з лікарем.

При вагітності

Вагітна жінка більш відповідально ставиться до підбору продуктів. При відсутності алергічних реакцій у вагітних пергу не тільки можна, але і потрібно вживати. Перга при вагітності сприятливо впливає на жіночий організм. Це проявляється в:

 • підняття рівня гемоглобіну;
 • зниження загрози мимовільних пологів на ранніх термінах (викидня);
 • зменшення токсикозу.

«Бджолиний хліб» є чудовим замінником вітаміну Е, реалізованого в аптеках, має синтетичне походження. Його дозування становить від 14 до 21 мг на добу. Важливо, щоб вагітна брала продукт до їжі, не запиваючи водою.

Для дітей

Деякі фахівці не рекомендують дітям вживати пергу до досягнення ними трирічного віку. Інші ж упевнені, що при дотриманні встановленої дози, ніякої шкоди дитині не буде заподіяно. Користь продукту для дітей полягає в:

 • профілактики рахіту;
 • зниження рівня цукру в крові;
 • поліпшення мозкової діяльності;
 • підвищення опірності організму до вірусів, стресових ситуацій;
 • поліпшення стану зору;
 • підтримці нормального функціонування серцевого м’яза;
 • підтримці водного балансу;
 • поліпшення пам’яті;
 • захист клітин від ультрафіолетового впливу, сигаретного диму.

Перга дітям дається в певній дозі, яка не повинна перевищувати однієї чайної ложки на добу. Починається прийом з однієї горошини, після чого варто пильно спостерігати за дитиною і при виникненні алергічної реакції відразу ж звернутися до лікаря.

При яких захворюваннях допомагає?

Перга не тільки надає загальнозміцнюючу дію на людський організм. Її використання може сприяти зменшенню кількості прийнятих лікарських препаратів, що призначаються при тих чи інших захворюваннях. Так, перга при простатиті покращує кровообіг, обмежує шкідливий вплив навколишнього середовища. Також її застосування захищає людину від патогенних вірусів і бактерій, здатних викликати інфекційні захворювання.

Перга бджолина: лікувальні властивості, як приймати і зберігати

Перга при онкології виступає в якості кращого антиоксидантного засобу. Вона очищає організм від токсичних речовин, що нагромадилися в ньому за довгий часовий проміжок. Продукт надає антибактеріальну дію, завдяки вмісту в ньому цинку та амінокислот. Перга при гастриті може настільки полегшити стан пацієнта, що йому не доведеться колоти болючі уколи, приймати велику кількість медикаментів.

Перга для печінки корисна тим, що зменшує навантаження на неї, відновлює пошкоджені клітини, нейтралізує токсини, виводить шлаки і радіонуклідні відкладення природним чином. Вона захищає печінкову систему в період, коли лікування препаратами знаходиться на завершальній стадії.

Перга при панкреатиті здатна відновити підшлункову залозу, поліпшити засвоюваність і перетравлюваність їжі. Поліпшити відтік жовчі, оберегти від розвитку панкреонекрозу. При терапії захворювань серцево-судинної системи, серця продукт корисний, тому що багатий калієм. Саме нестача калію викликає порушення його функцій.

Читайте також
КАК ВЫБИРАТЬ ПЧЕЛИНУЮ ПЫЛЬЦУ

Перга корисна для потенції. Вона уповільнює процеси передчасного старіння. Стимулює чоловічу сечостатеву систему. Поліпшує кровообіг. Перга при безплідді замінить синтетично вироблений вітамін Е. Вона корисна при гінекологічних захворюваннях. При міомі матки сприяє розсмоктуванню. Використовується також при лікуванні мастопатії.

Перга відмінно допомагає дітям при кашлі. Змішана з медом, чи в натуральному вигляді. Може допомогти позбавитися від алкогольної залежності. Зняти симптоми гіпертензії. Знизити тиск при гіпертонії. При геморої – це одне з найкращих засобів, що заміняють дорогі лікарські препарати. Перга використовується для схуднення. Вона прискорює обмінні процеси, усуває порушення апетиту.

Протипоказання до лікування пергою

Хоч перга і корисна, вона має протипоказання до застосування. Такі як:

 • алергія;
 • цукровий діабет;
 • можливість розвитку кровотеч;
 • базедова хвороба.

Маткова міома, токсичний зоб, онкологія III-IV стадії не є протипоказаннями до прийому перги бджолиної. Але, при їх наявності в організмі людини рекомендовано порадитись з лікарем. Варто дотримуватися встановлену дозу, бо у противному випадку може розвинутися стан передозування. Для нього характерні такі симптоматичні прояви, як:

 • Шкіряний свербіж;
 • нудота, що переходить у блювання;
 • суглобові болі;
 • сильні головні болі;
 • гарячковий стан.

При виникненні симптомів варто відмовитися від прийому, та відразу ж звернутися до фахівця. Можливо, буде потрібно призначення симптоматичної терапії.

Як зберігати пергу в домашніх умовах

Інформація про те, скільки зберігається пера в гранулах, вказана на упаковці товару. Це максимально чистий продукт, що пройшов ручну обробку людиною, а тому найкраще тримати його в полотняному мішечку або у скляній банці. Та заховати в темне місце.

Якщо перга була придбана у вигляді стільників, її необхідно помістити в сухе місце, де температура не перевищує п’яти градусів тепла. Якщо стільники потраплять під вплив вологи, вони запліснявіють і продукт виявиться зіпсованим. Треба слідкувати щоб не потрапила до продукту моль. Термін зберігання перги, меленої, становить дванадцять місяців. Такий продукт поміщається в банку, накривається і забирається в затемнене, сухе місце.

Чим відрізняється перга від пилку

Щоб зрозуміти, в чому різниця між пергою і пилком, варто розібратися в тому, що це таке. Пилок – похідне рослин, збирання бджолами, тоді як перга – продукт їх праці, утрамбування і запечатування пилку в сотах. Ці продукти відрізняються і хімічним складом та способами застосування. Особливості відмінності перги від пилку в тому, що перший продукт набагато корисніше для людини, ніж другий.

Похідні бджолиного праці – справжній скарб для людини. Вони здатні зміцнити імунну систему, поліпшити стан при багатьох захворюваннях. Важливо перед початком використання перги або будь-якого іншого продукту бджільництва проконсультуватися з фахівцем. Іноді навіть профілактичний прийом корисного засобу може піти на шкоду людині. Тільки його грамотне використання, дотримання дозування, установленою лікарем, принесуть організму користь.

galvit/ автор статті
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Пыльца

Пчела несет пыльцу и как выглядит сушенная обножка Что такое пчелиная пыльца? Пчелиная пыльца или…

Детальніше...
Adblock
detector